Відкриття меморіальної дошки на честь засновника та багаторічного директора Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України академіка НАН України Володимира Васильовича Стрелка

23 вересня 2022р. в вестибюлі Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки з барельєфом засновнику та багаторічному директору Інституту (1991-2017), академіку НАН України, доктору хімічних наук, лауреату Державної премії СРСР, заслуженому діячу науки і техніки України, лауреату Премії ім. О.І.Бродського НАН України, кавалеру ордена Ярослава Мудрого V ступеня Володимиру Васильовичу Стрелку – видатному фізико-хіміку, фахівцю в галузі дисперсних оксидних та вуглецевих сорбентів.

Ця урочиста подія відбулася саме в той день, коли Володимиру Васильовичу мало б виповнитися 85 років.  

Відкриваючи церемонію вшанування пам’яті видатного українського хіміка, директор Інституту чл.-кор. НАН України Володимир Вікторович Брей відзначив, що ця меморіальна дошка є своєрідною подякою від співробітників нашого Інституту за те, що він створив Інститут та побудував приміщення, де ми зараз  працюємо і намагаємося тримати високий рівень досліджень, започаткований академіком Стрелко.

Далі Володимир Вікторович запросив віцепрезидента НАН України, директора Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського академіка НАН України В’ячеслава Григоровича Кошечка та дочку Галину Володимирівну Стрелко, доктора медичних наук, відкрити меморіальну дошку.

 

У своїй промові В’ячеслав Григорович відмітив, що йому приємно і схвильовано прийняти участь у відкритті меморіальної дошки, оскільки Володимир Васильович розпочинав свою кар’єру в ІФХ ім. Л.В. Писаржевського, де пройшов шлях від аспіранта до доктора хімічних наук, від інженера до завідувача відділу. Володимир Васильович багато зусиль та енергії віддавав становленню ІСПЕ НАН, розвитку наукових напрямів Інституту, підготовці наукових кадрів.

 

Академік-секретар Відділення хімії, директор Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка академік НАН України Микола Тимофійович Картель зазначив, що Володимир Васильович Стрелко не тільки видатний вчений нашої епохи з  надзвичайною ерудицію та знанням в багатьох розділах хімічної науки, але ще й добрий організатор, який створив Інститут та зміг спрямувати колектив в правильне наукове русло.

 

На урочистому заході пролунало також багато слів шани і добрих спогадів про життя та особистість Володимира Васильовича від завідувача відділу хімії твердого тіла Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського академіка НАН України Анатолія Григоровича Білоуса, завідувача відділу окислювальних гетерогенно-каталітичних процесів Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України чл.-кор. НАН України Валерія Олексійовича Зажигалова, завідувачки відділу сорбції та тонкого неорганічного синтезу Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України д.х.н. Ірини Романової, директора Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії ім. В.П. Кухаря НАН України чл.-кор. НАН України Андрія Івановича Вовка, директора Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України д.х.н. Олександра Олександровича Бровка.